Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pseudokibic trafił za kraty za handel narkotykami

Data publikacji 10.04.2024

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców od pewnego czasu pracują nad  wielowątkową sprawą, dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się obrotem znacznymi ilościami narkotyków. Jej członkami byli pseudokibice wielu śląskich i zagłębiowskich klubów piłkarskich. Do tej chwili policjanci, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, zatrzymali kilkanaście osób, którzy, po przedstawianiu im zarzutów, decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Teraz, na wniosek prokuratora, policjanci zatrzymali kolejnego pseudokibica jednego z zagłębiowskich klubów piłkarskich...

Policjanci z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej w Katowicach na przestrzeni kilku ostatnich lat zatrzymali, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, kilkanaście osób związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą, w której uczestniczyli pseudokibice kilku śląskich i zagłębiowskich klubów piłkarskich. Członkowie grupy zajmowali się produkcją i obrotem znacznymi ilościami narkotyków.

Teraz policjanci zatrzymali kolejnego członka zorganizowanej grupy przestępczej - pseudokibica jednego z zagłębiowskich klubów piłkarskich.

Oprócz policjantów zwalczających przestępczość pseudokibiców z katowckiej komendy wojewódzkiej, w zatrzymaniu brali udział także kontrterroryści z Katowic oraz przewodnik z psem Sago do wyszukiwania narkotyków z sosnowieckiej komendy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, w Prokuraturze Okręgowej w Sosnowcu przedstawiono 26-letniemu mieszkańcowi Sosnowca 5 zarzutów – m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w ramach której uczestniczył on w obrocie w sumie 29 kilogramami różnych narkotyków i 3,5 tysiącem tabletek ekstazy. 

Jeden z zarzutów dotyczył także gróźb karalnych wobec jednego ze świadków w sprawie, mających na celu wywarcie na niego wpływu. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi kara do 8 lat więzienia

Na wniosek prokuratora i śledczych, Sąd Rejonowy w Sosnowcu zastosował wobec 26-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

 

 

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 431.43 KB)

Powrót na górę strony