Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sieradzki policjant jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Data publikacji 10.04.2024

Policjant jest czujny zawsze, również poza służbą. Udowodnił to funkcjonariusz wydziału kryminalnego sieradzkiej komendy. Jadąc na służbę zatrzymał 22-latkę, która kierowała BMW mając prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. Skuteczna interwencja policjanta być może zapobiegła tragedii na drodze.

Policjant wydziału kryminalnego sieradzkiej komendy, który przed godziną 22.00 jechał na służbę, na ulicy Jana Pawła II zwrócił uwagę na jadące przed nim BMW. Sposób jazdy kierowcy od razu wzbudził podejrzenia funkcjonariusza. Kierujący BMW kilkakrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i gwałtownie hamował. W pewnym momencie wjechał na rondo „pod prąd” zmuszając innego kierującego do zjechania na chodnik, aby uniknąć zderzenia. Policjant podjechał bliżej BMW i zobaczył, że za kierownicą siedziała kobieta. Dał jej sygnał, aby zjechała na pobliski parking. Kiedy otworzył drzwi samochodu od razu wyczuł silny zapach alkoholu. Z uwagi na bełkotliwą mowę kierującej, nie można było nawiązać z nią logicznej rozmowy. Policjant wyjął kluczyki ze stacyjki i poinformował dyżurnego o zaistniałej sytuacji. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego ustalił, że kierującą BMW była 22-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego. Badanie alkomatem wskazało, że miała ona prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. Kobiecie zatrzymane zostało prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Gratulujemy naszemu policjantowi czujności i godnej naśladowania postawy. Być może jego interwencja zapobiegła tragedii na drodze. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą!

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony