Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci narażając własne życie uratowali mężczyznę

Data publikacji 10.04.2024

O dużym szczęściu może mówić mężczyzna, który został uratowany przez pszczyńskich policjantów. Desperat został odnaleziony, a następnie zdjęty z torowiska dosłownie chwilę przed nadjeżdżającym pociągiem. Dzięki interwencji mundurowych udało się zapobiec tragedii.

Szybkie działanie mundurowych z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, st. post. Dariusza Klimczyk i st. post. Tomasza Kliś - pozwoliło na odnalezienie desperata, który zamierzał popełnić samobójstwo.

Jak wynikało ze zgłoszenia, torowiskiem szedł mężczyzna, który zataczał się i często tracił równowagę. Powiadomieni o sytuacji mundurowi natychmiast przystąpili do działań. Zaczęła się walka z czasem. Każdy z policjantów sprawdzał jeden z torów i pobliski teren. Pora nocna nie ułatwiała tego zadania. W pewnym momencie jeden z policjantów zauważył w oddali człowieka, który leżał na torowisku. Stróże prawa biegli do mężczyzny jeszcze szybciej. Jeden z nich, aby znaleźć się na odpowiednim torze bez wahania, narażając własne życie, przeskoczył na kolejny nasyp. Wspólnymi siłami policjanci zdjęli desperata z torów tuż przed nadjeżdżającym pociągiem.

Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 4 promile alkoholu.

Powiadomiony o sytuacji dyżurny, wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni udzielili mężczyźnie podstawowej pomocy, a następnie, z uwagi na jego stan nietrzeźwości, policjanci doprowadzili go do OPPA w Bielsku-Białej, gdzie po wytrzeźwieniu trafił pod specjalistyczną opieką medyczną.

Podziękowania należą się świadkom zdarzenia, którzy powiadomili Policję.

Ta sytuacja miała swój szczęśliwy finał. Pamiętajmy jednak, że ludzkie życie jest najważniejsze!

Jeśli ktoś zwierza się, że ma myśli samobójcze, szukaj pomocy u osób oraz w instytucjach pomocowych takich, jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie: liniawsparcia.pl

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie: stopdepresji.pl

Zdjęcie z numerami do Instytucji pomocowych

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony