Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14-latek wykorzystał skradzione dane osobowe i oszukał operatora telekomunikacyjnego na blisko 75 000 zł

Data publikacji 10.04.2024

Dokonywał kradzieży danych osobowych, a następnie wykorzystywał je do wyłudzania usług i sprzętów telekomunikacyjnych na szkodę operatora telekomunikacyjnego. 14-letni mieszkaniec Szczytna doprowadził firmę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, powodując straty w wysokości blisko 75 tysięcy złotych.

Policjanci pionu kryminalnego ze szczycieńskiej jednostki w ostatnim czasie zajmowali się sprawą kradzieży danych osobowych oraz oszustwami dokonywanymi na szkodę jednego z operatorów telekomunikacyjnych. Policjanci ustalili, że sprawcą tych poważnych przestępstw jest 14-letni mieszkaniec Szczytna. Funkcjonariusze zatrzymali chłopca, gdy odbierał kolejną paczkę, w której znajdował się zamówiony sprzęt telekomunikacyjny na bezprawnie uzyskane przez niego dane osobowe. 14-latek wyjaśnił policjantom, w jaki sposób uzyskiwał dane osobowe pokrzywdzonych osób, a następnie wykorzystywał do zakupów u operatora telekomunikacyjnego.

Policjanci po zgromadzeniu wszystkich informacji ustalili, że w ciągu dwóch tygodni nastolatek dokonał 53 czynów karalnych, w tym kradzieży tożsamości oraz oszustw. 14-latek działał na szkodę firmy, która poniosła straty w wysokości blisko 75 000 złotych.

Tak jak w przypadku wszystkich nieletnich dopuszczających się czynów karalnych, także tą sprawą zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szczytnie.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony