Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant oddał szpik swojemu „genetycznemu bliźniakowi”

Data publikacji 11.04.2024

Policjant z Komisariatu Policji w Zielonkach wykazał się godnym pochwały zaangażowaniem w pomoc innym osobom, przekazując drugiemu człowiekowi najcenniejszy dar, jakim jest szansa na życie. W bazie dawców szpiku funkcjonariusz jest zarejestrowany od kilku lat. Kiedy otrzymał telefon, o możliwości uratowania życia swojemu „genetycznemu bliźniakowi”, nie wahał się ani chwili.

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Zielonkach, który chce pozostać anonimowy, w bazie DKMS zarejestrował się w 2014 roku, z kolei od 2013 roku regularnie oddaje krew dla potrzebujących'

Pod koniec stycznia tego roku policjant otrzymał telefon z informacją, że w potrzebie znalazł się jego „genetyczny bliźniak” oczekujący na przeszczep szpiku. Od tego czasu funkcjonariusz przeszedł gruntowne badania medyczne pod kątem stanu swojego zdrowia i zgodności antygenów. Po wszystkich badaniach, policjant nie wahając się ani chwili zdecydował się na oddanie szpiku, który może uratować życie jego „genetycznego bliźniaka”.

Wówczas w specjalistycznej klinice zostały pobrane z jego krwi obwodowej komórki macierzyste. Cały zabieg trwał około 5 godzin. Policjant zapewnia, że cały zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, dlatego zachęca każdego do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku. 

Trzymamy kciuki, aby genetyczny bliźniak naszego kolegi jak najszybciej wrócił do zdrowia.

(KWP w Krakowie / kc)

Powrót na górę strony