Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści wyłudzili sprzęt od operatora sieci komórkowej o wartości blisko 50 tys. zł

Data publikacji 11.04.2024

Dwóch mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu po tym, gdy zatrzymali ich policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą gdyńskiej komendy w związku z wyłudzeniem blisko 50 tys. zł. Obaj usłyszeli zarzuty oszustwa oraz wyłudzenia tożsamości. Decyzją sądu wobec mężczyzn został zastosowany dozór policyjny. Grozi im do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w ostatnim czasie zajmowali się sprawą kradzieży danych osobowych oraz oszustwami dokonywanymi na szkodę jednego z operatorów telekomunikacyjnych. Policjanci ustalili, że sprawcami tych poważnych przestępstw są 18 i 19-latek. W wyniku przeszukania ich miejsca przebywania, policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe, urządzenie do przełamywania haseł, karty sim oraz komputery.

Policjanci po zgromadzaniu wszystkich informacji ustalili, że mężczyźni dokonali 8 czynów karalnych, w tym kradzieży tożsamości kilkunastu osób oraz oszustw. Sprawcy tych przestępstw działali na szkodę firmy, która poniosła straty na prawie 50 tys.. Decyzją sądu wobec mężczyzn został zastosowany dozór policyjny. Za tego typu przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • policjant z zatrzymanym - widok z tyłu
  • policjant z zatrzymanym - widok z tyłu
Powrót na górę strony