Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Promocja zawodu policjanta – spotkanie z uczniami klas maturalnych

Data publikacji 11.04.2024

Dzisiaj 11 kwietnia 2024 roku mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie uczestniczyli w spotkaniu z uczniami klas maturalnych w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie w Strzelinie. W trakcie realizowanego spotkania mundurowi przekazali, kto może wstąpić w szeregi Policji i jakie dokumenty trzeba złożyć. Wszystkim uczestnikom przedstawione zostały wymogi formalne oraz szczegółowo wyjaśniono procedurę kwalifikacyjną, która składa się z kilku etapów takich jak badania psychologiczne, test wiedzy, test sprawności fizycznej, szczegółowe badania lekarskie. Każdy z chętnych mógł spróbować swoich sił na specjalnie w tym celu przygotowanym torze przeszkód. Dlatego jeżeli czujesz chęć niesienia pomocy innym oraz służby na rzecz społeczeństwa - jesteś idealnym kandydatem aby wstąpić w szeregi naszej formacji.

W trakcie dzisiejszego spotkania policjanci opowiadali o tym, jak na co dzień wygląda ich służba, dzielili się z młodzieżą swoimi doświadczeniami zawodowymi. Mundurowi podkreślali,że zadaniem Policji jest dbanie o szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Podczas spotkania z młodzieżą policjanci podkreślili, że noszenie munduru zobowiązuje, ale daje też mnóstwo satysfakcji z niesienia pomocy innym. Z tego powodu stale poszukujemy osób, które chcą nosić policyjny mundur i z pasją wykonywać powierzone zadania.

Każdy zainteresowanych służbą w Policji mógł sprawdzić się w specjalnie na tą okazję przygotowanym w budynku sali gimnastycznej, torze przeszkód. Najlepszy czas spośród uczestników osiągnął jeden z uczniów, który tor pokonał w czasie 1 minuta i 17 sekund. Celem urozmaicenia zmagań była możliwość pokonania tory przeszkód w kamizelce taktycznej policjanta patrolu, która waży 7 kilogramów. W tym miejscu słowa uznania należą się uczestnikowi, który osiągnął czas 1 minuta i 28 sekund.

Szerokie spectrum działań policyjnych z całą pewnością sprawi, że każdy znajdzie miejsce, w którym na co dzień będzie mógł wykorzystać swoje umiejętności i wykształcenie oraz rozwijać zainteresowania. Tak więc jeśli Twoją pasją są motocykle, możesz przy ich użyciu dbać o bezpieczeństwo na drogach. Natomiast jeśli masz smykałkę do rozwiązywania zagadek i jesteś bystrym obserwatorem z analitycznym umysłem doskonale sprawdzisz się jako policyjny detektyw. A może lubisz zwierzęta i chciałbyś zostać przewodnikiem policyjnego psa? Może również realizować swoje pasje służąc m. in. w patrolu na wodzie albo laboratorium kryminalistycznym.

Jeśli czujesz chęć niesienia pomocy innym oraz służby na rzecz społeczeństwa - jesteś idealnym kandydatem aby wstąpić w szeregi naszej formacji. Nie zwlekaj i już dziś zgłoś swoją kandydaturę wstąpienia w nasze szeregi. Przypominamy, że Komendant Główny Policji wyznaczył następujące terminy przyjęć – 24 kwietnia, 8 lipca, 9 września, 30 października, 30 grudnia. Przypominamy, że liczba osób planowanych do przyjęcia do służby w Policji każdorazowo stanowić będzie odzwierciedlenie poziomu wakatów w garnizonie dolnośląskim, według stanu na pierwszy dzień danego miesiąca.

st. asp. Łukasz Porębski

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. szt. Piotr Sołtysiak
tel. 603 765 940

  • Promocja zawodu policjanta – spotkanie z uczniami klas maturalnych
  • Promocja zawodu policjanta – spotkanie z uczniami klas maturalnych
  • Promocja zawodu policjanta – spotkanie z uczniami klas maturalnych
Powrót na górę strony