Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził na ekspresówce 222 kilometry na godzinę

Data publikacji 12.04.2024

55-letni kierowca bmw pędził drogą ekspresową 222 kilometry na godzinę. Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie do "120". Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, a jego konto zasiliło 15 punktów.

Tym razem kamera nieoznakowanego radiowozu zarejestrowała jadące bmw, którego kierowca zdecydowanie zlekceważył obowiązujące ograniczenie prędkości. 55-letni mieszkaniec województwa łódzkiego jechał na krajowej "8" w okolicach Jeżewa 222 km/h mimo, że na takiej drodze można jechać do 120 km/h. Kierowca nie próbował nawet tłumaczyć swojego zachowania. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, a jego konto zasiliło 15 punktów.

Cały czas przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków i tragedii. Od początku roku na terenie powiatu białostockiego z powodu nadmiernej prędkości doszło do 1 wypadku, w którym ranna została jedna osoba oraz do 87 kolizji drogowych. Wyższa prędkość znacznie wydłuża drogę hamowania, która w sytuacji pojawienia się na jezdni przeszkody może nie być wystarczająca aby jej uniknąć. Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków na drogach.

(KWP w Białymstoku / sc)

Film Pędził na ekspresówce 222 kilometry na godzinę

Pobierz plik Pędził na ekspresówce 222 kilometry na godzinę (format mp4 - rozmiar 4.22 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony