Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiał konopie indyjskie i posiadał znaczną ilość marihuany

Data publikacji 12.04.2024

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzanego o posiadanie i uprawę znacznej ilości narkotyków. W wyniku działań policjanci zabezpieczyli 74 krzewy konopi indyjskiej oraz ponad 2 kilogramy marihuany. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w wyniku pracy operacyjnej ukierunkowanej na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali 40-latka podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Na terenie gminy Pieńsk na poddaszu jednego z budynków zajmowanych przez mężczyznę policjanci ujawnili kilkadziesiąt krzewów konopi. Pomieszczenie, w którym znaleziono rośliny, poprzez wyposażenie w instalację oświetleniową, grzewczą i wentylacyjną było przystosowane do jej uprawy.

W pomieszczeniach mieszkalnych natomiast policjanci ujawnili worki foliowe oraz słoik z suszem roślinnym. Przeprowadzone badania potwierdziły, że była to marihuana w ilości ponad 2 kilogramów.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 40-latek usłyszał zarzuty za uprawę znacznej ilości konopi innych niż włókniste. Za popełnione czyny może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kc)

Film Uprawiał konopie indyjskie i posiadał znaczną ilość marihuany

Pobierz plik Uprawiał konopie indyjskie i posiadał znaczną ilość marihuany (format mp4 - rozmiar 24.2 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony