Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspominamy naszego kolegę aspiranta sztabowego Mariusza Wąsowicza, Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego

Data publikacji 12.04.2024

W rocznicę śmierci (12 kwietnia) wspominamy naszego serdecznego kolegę starszego aspiranta Mariusza Wąsowicza, który odszedł od nas po ciężkiej chorobie w wieku 42 lat w 2023 roku.

Starszy aspirant Mariusz Wąsowicz rozpoczął służbę w Policji w lipcu 2008 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Łobzie w województwie zachodniopomorskim. W 2009 roku przeniósł się do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze gdzie służył początkowo w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym. W 2013 roku rozpoczął służbę w Zespole Zarządzania Kryzysowego i Operacji Policyjnych Wydziału Sztab Policji i Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. 1 czerwca 2020 roku został mianowany na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy.

Starszy aspirant Mariusz Wąsowicz był absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego, ukończył studia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe. Był serdecznym i uczynnym kolegą, nigdy nie odmówił pomocy i sam uczestniczył wielu policyjnych działaniach. Można było wielokrotnie spotkać Mariusza podczas zabezpieczania imprez masowych, a następnie - podczas służby w ruchu drogowym – w działaniach na drogach zielonogórskiego powiatu.

Mariusz Wąsowicz zmarł po ciężkiej chorobie 12 kwietnia 2023 roku. Pozostawił pogrążone w żałobie ukochaną żonę oraz córkę.  

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim / kc)

  • policjant salutujący dwoma palcami, zdjęcie czarno-białe
  • zdjęcie grupowe, zdjęcie czarno-białe
  • policjant wypowiada się do radia. zdjęcie czarno-białe
  • uroczystość. policjant podaje rękę innemu policjantowi, zdjęcie czarno-białe
  • policjant mierzy prędkość, zdjęcie czarno-białe
  • policjant się uśmiecha do aparatu, zdjęcie czarno-białe
Powrót na górę strony