Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Kosowa Lackiego zapobiegli tragedii

Data publikacji 12.04.2024

Szybkie i zdecydowane działania policjantów z posterunku w Kosowie Lackim zapobiegły tragedii. Po otrzymaniu informacji o mężczyźnie, który chciał targnąć się na życie i poszedł w kierunku lasu, funkcjonariusze podjęli zdecydowane działania, aby uratować ludzkie życie.

9 kwietnia br., wieczorem, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który poszedł w kierunku lasu, informując zgłaszającą, że chce targnąć się na swoje życie. Policjantom został nakreślony prawdopodobny kierunek, w którym poszedł. W trakcie poszukiwań funkcjonariusze zauważyli mężczyznę kilkadziesiąt metrów od drogi. Natychmiast podbiegli do niego i zapobiegli tragedii. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie całego kraju znajduje się wiele instytucji pomocowych, czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego, telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl.

plakat z nazwami instytucji pomocowych i numerami telefonów

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony