Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli poważnej tragedii

Data publikacji 12.04.2024

Podczas codziennego patrolu rejonu służbowego policjanci zauważyli wydobywające się z komina budynku mieszkalnego gęste kłęby dymu. Dość szybko okazało się, że dym to efekt rozprzestrzeniającego się pożaru przewodu kominowego. Dzielnicowi niezwłocznie weszli do wewnątrz domu, z którego ewakuowali 87-letnią seniorkę. Dzięki czujności policjantów oraz szybkim i zdecydowanym działaniom nie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia.

Dzielnicowi Posterunku Policji w Międzyborzu powiat oleśnicki, patrolując rejon służbowy w miejscowości Kraszowie zauważyli z oddali gęste kłęby dymu unoszące się nad budynkiem. Na tej podstawie dzielnicowi niezwłocznie skierowali się w kierunku wskazanego miejsca w celu ustalenia źródła potencjalnego zagrożenia. Na tym etapie cała sytuacja nie wyglądała groźnie i tak dramatycznie.

Jednak dopiero po chwili, dzielnicowi dostrzegli ogień, który wydobywał się z przewodu kominowego. Ta sytuacja jednoznacznie wskazywała na fakt, że mieszkańce budynku grozi niebezpieczeństwo. Rozpoznając zagrożenie dzielnicowi niezwłocznie wezwali na miejsce pomoc, po czym weszli do domu i wyprowadzili z jego wnętrza 87-letnią seniorkę.

W tym czasie jak ustalili dzielnicowy ogień wydobywający się z komina był coraz większy. W porę na miejscu zdarzenia zjawili się strażacy, którzy ugasili zagrożenie, a tym samym nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru.
Kiedy opadły emocje seniorka wzruszona postawą podziękowała policjantom. Nie była świadoma, że takie niebezpieczeństwo jest nad jej głową.

Dzięki dużemu zaangażowaniu i rzetelny podejściu do codziennych obowiązków mł. asp. Jolanta Sawka i asp. Dawid Sroka ocalili dorobek życia seniorki, a przede wszystkim uchronili kobietę przed utratą zdrowia.

(KWP we Wrocławiu / kc)

Powrót na górę strony