Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udział CBZC w sprawie oszustwa inwestycyjnego JuicyFields o wartości 645 mln EUR

Data publikacji 12.04.2024

Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali na podstawie Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego 1 osobę, która podejrzana jest o udział w przestępczym procederze oszustwa inwestycyjnego „JuicyFields”. Wspólne dochodzenie prowadzone przez kilka europejskich organów ścigania, wspierane przez Europol i Eurojust, zakończyło się aresztowaniem w sumie 9 podejrzanych.

Zarząd w Poznaniu CBZC od kilku miesięcy prowadził intensywną wymianę informacji z organami ścigania Francji, Niemiec i Hiszpanii, w sprawie platform internetowych, oferujących możliwość inwestycji środków finansowych w uprawę, zbiory i dystrybucję roślin konopi indyjskich do celów leczniczych.

W ramach tego międzynarodowego śledztwa, wspieranego przez Europol i Eurojust, funkcjonariusze zatrzymali na terenie Lublina 1 osobę, podejrzaną o udział w tym przestępczym procederze. Policjanci podczas przeszukania kilku miejsc, znaleźli i zabezpieczyli nośniki cyfrowe do dalszych badań, a także dokumentację mającą znaczenie procesowe.

Pełny komunikat z tej operacji znajduje się na oficjalnej stronie EUROPOLU.

CBZC

Powrót na górę strony