Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant przed służbą zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie

Data publikacji 15.04.2024

To już kolejna sytuacja, kiedy policjant udowadnia, że jest się nim również przez całą dobę i udowodnił to jeden z darłowskich funkcjonariuszy. Mundurowy jadąc na służbę bez wahania zareagował na podejrzany styl jazdy poruszającego się przed nim kierowcą osobowej Skody. Jak się okazało powodem jego zachowania okazał się alkohol…

Konieczność podjęcia interwencji czy zareagowania, gdy ktoś łamie prawo, może pojawić się w każdym momencie. Tak też było wczorajszego wieczora w miejscowości Cisowo, kiedy to funkcjonariusz Komisariatu Policji w Darłowie jadąc na służbę, zwrócił uwagę na jadącego przed nim kierującego Skodą Octavia. Styl jazdy tego pojazdu i problem z utrzymaniem właściwego toru wskazywały na to, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjant natychmiast zareagował i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę.

W rozmowie z mężczyzną od razu wyczuł zapach alkoholu, dlatego zakazał mu dalszej jazdy i wezwał umundurowany patrol. Przypuszczenia funkcjonariusza co do stanu trzeźwości kierującego Skody potwierdziły się. 57-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec powiatu włoszczowskiego nie ma prawa jazdy, ponieważ zostało mu zatrzymane za podobne przestępstwo, którego dopuścił się kilka dni wcześniej.

Mężczyzna za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.Reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony