Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzierżoniowscy policjanci wyważyli drzwi, żeby uratować starszą kobietę

Data publikacji 15.04.2024

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z komendy powiatowej w Dzierżoniowie wyważyli drzwi do mieszkania, gdyż z wewnątrz słychać było głos kobiety wołającej o pomoc. W przypadku zagrożenia zdrowia czy życia ludzkiego dobra materialne nie przedstawiają żadnej wartości.

W czwartek, 11 kwietnia br. około godziny 4.00 policjanci – mł. asp. Krystian Strzelec i sierż. Mariusz Mazurkiewicz z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego komendy powiatowej w Dzierżoniowie udali się na osiedle, gdzie w jednym z mieszkań miało dojść do zagrożenia zdrowia, a nawet życia ludzkiego.

Mundurowi uzyskali informację, że na miejsce zadysponowano jeszcze strażaków i służby medyczne. Policjanci jako pierwsi dotarli na miejsce. Z lokalu mieszkalnego usłyszeli głos kobiety wołającej o pomoc. Potrzebująca poinformowała, iż z przyczyn zdrowotnych nie może otworzyć drzwi, a także wszystkie okna są pozamykane.

Funkcjonariusze zdali sobie sprawę, że każda minuta może okazać się bezcenna i bez wahania wyważyli drzwi. Zapewnili bezpieczeństwo kobiecie, podtrzymywali z nią rozmowę, uspokoili chorą i ułożyli w pozycji bezpiecznej do czasu przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego. Kobieta została zabrana do szpitala.

Śmiało można powiedzieć, że dzierżoniowscy policjanci ratowali zdrowie, a nawet życie ludzkie, które jest wartością nadrzędną.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony