Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał ponad 3,5 promila. Został ujęty przez innego kierowcę i będącą na wolnym policjantkę

Data publikacji 15.04.2024

42-letni kierowca Renault jechał „krajówką” zmuszając innych do zjeżdżania na pobocze. Na jego niebezpieczne zachowanie zareagował kierujący Volkswagenem mężczyzna oraz podróżująca innym autem - będąca poza służbą policjantka z Lublina. Jak się okazało, zatrzymany kierowca miał w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu. 42-latek za złamanie przepisów prawa odpowie przed sądem.

Wczoraj, 14 kwietnia przed godziną 17:30 dyżurny zamojskiej komendy Policji otrzymał informację, że drogą krajową numer 17 „od krawężnika do krawężnika” w kierunku Zamościa porusza się kierujący Renault. Po chwili wpłynęło kolejne zgłoszenie, że kierujący Renault został ujęty w Wólce Panieńskiej (gmina Zamość). Zgłaszający czekają na patrol.

Skierowani w to miejsce policjanci ruchu drogowego w rozmowie z osobami zgłaszającymi zdarzenie ustalili, że jechali swoimi samochodami w kierunku Zamościa. W Łabuniach zauważyli jadący przed nimi pojazd marki Renault, którego kierujący kilka razy wjeżdżał na przeciwny pas ruchu zmuszając innych kierowców do zjeżdżania na pobocze.

Na wysokości cmentarza kierowca uderzył w krawężnik, a w miejscowości Jatutów wjechał w słupek wyznaczający krawędź jezdni podczas prac drogowych. Następnie kontynuował jazdę do miejscowości Wólka Panieńska, gdzie kierujący Volkswagenem zajechał mu drogę zmuszając do zatrzymania pojazdu.

Po chwili dojechał do nich inny pojazd. Podróżujące nim osoby - kobieta i mężczyzna pomogli świadkowi uniemożliwić dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Wspólnie z kierowcą Volkswagena zabrali mu kluczyki do auta i pilnowali, aby nie oddalił się z miejsca przed przyjazdem patrolu.

Ujętym kierowcą Renault okazał się 42-letni mieszkaniec gminy Łabunie. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Pijany kierowca to realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach, dlatego też widząc jak pijana osoba wsiada za kierownicę pojazdu lub też widząc niepewny styl jazdy innego kierowcy nie zwlekajmy i alarmujmy służby. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie.

Jedną z osób, które ujęły nietrzeźwego kierującego była policjantka, która na co dzień pełni służbę w Komisariacie III Policji w Lublinie, a w sobotę przebywała w powiecie zamojskim w czasie wolnym od służby. 

(KWP w Lublinie / kc)

Powrót na górę strony