Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla raciborskich policjantów

Data publikacji 16.04.2024

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi i właściwe wykonywanie obowiązków służbowych, to główne dewizy przyświecające policjantom w ich codziennej służbie. Jesteśmy po to, by pomagać i chronić. To już kolejny raz, gdy raciborscy mundurowi pokazują, że są gotowi nieść pomoc w każdej sytuacji.

Policjanci dbają o bezpieczeństwo i angażują się w pomoc obywatelom, nie oczekując za to żadnych podziękowań. Niemniej jednak jest nam bardzo miło, jeśli ktoś doceni i zauważy pracę policjantów, a szczególnie, gdy poświęci swój czas, żeby napisać kilka miłych słów. To zawsze daje dodatkową motywację i siłę w trudnych momentach, a przełożeni otrzymują sygnał, że ich podwładni dobrze wypełniają swoje zadania, niosąc pomoc i wsparcie, bez względu na charakter sprawy.

Wczoraj do raciborskiej komendy wpłynęły podziękowania dla policjantów: st. sierż.Roberta Syrnika oraz post. Kamila Rekowskiego za szybkie udzielenie pomocy.
W niedzielę dyżurny raciborskiej komendy odebrał zgłoszenie, że 72-letnia kobieta bardzo źle się czuje, ma duszności i odczuwa ból w klatce piersiowej. W trakcie rozmowy połączenie się urwało. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol. Mundurowi na miejscu zastali wystraszona kobietę, która nie mogła złapać oddechu.

Policjanci posadzili panią na krzesło, otworzyli okna w pomieszczeniu i zaczęli z nią spokojnie rozmawiać. Kobieta po chwili uspokoiła się i zaczęła normalnie oddychać. Po kilku minutach przyjechało na miejsce pogotowie ratunkowe. Po przebadaniu okazało się, że kobieta miała ostrą reakcję na stres, ale wszystko na szczęście dobrze się skończyło.

(KWP w Katowicach / kc)

Powrót na górę strony