Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali desperata

Data publikacji 16.04.2024

Policjanci z 7. komisariatu uratowali 40-latka, który miał zamiar targnąć się na własne życie. Na szczęście ratunek przyszedł o czasie. Pierwszej pomocy udzielili jej funkcjonariusze, po czym trafił pod opiekę medyków.

W poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. z dyżurnym komendy miejskiej skontaktował się świadek. Zgłaszający oświadczył, że widzi jak po dachu budynku chodzi zdenerwowany mężczyzna, który co chwilę wychyla się.

Na miejsce od razu wysłano najbliższy patrol z 7. komisariatu. Jeden z policjantów wyszedł na dac i zaczął rozmawiać z mężczyzną. Podjęte działania doprowadziły do tego, że 40-latek się uspokoił. Mieszkaniec Lublina po interwencji zgodził się zejść na dół razem z policjantem. Funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo mężczyzny. Następnie trafił pod opiekę medyków.

Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej nie powinniśmy się wstydzić, prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo:

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo, 7 dni w tygodniu);
  • Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo, 7 dni w tygodniu).

(KWP w Lublinie / sc)

Powrót na górę strony