Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Sobótki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 16.04.2024

Konflikt sąsiedzki w Sobótce omal nie zakończył się ogromną tragedią. Policjanci zostali wezwani na interwencję dotyczącą kłótni pomiędzy dwoma sąsiadami. W godzinach wieczornych jeden z mieszańcowy tamtejszej miejscowości postanowił wyjaśnić sobie kwestię kradzieży z pomieszczeń gospodarczych, o które podejrzewał swojego mieszkającego nieopodal 39-latka. Jak ustalili funkcjonariusze, w pewnym momencie jeden z mężczyzn sięgnął po nóż i w bardzo niebezpieczny sposób zranił pokrzywdzonego. Podejrzany usłyszał w tej sprawie zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W miniony czwartek, 11.04.br., w godzinach wieczornych, w podwrocławskiej Sobótce patrol policjantów z tamtejszego komisariatu skierowany został na interwencję podczas której 39-letni mężczyzna ranił drugiego nożem. Cios okazał się bardzo niebezpieczny. Zadany w brzuch stanowił realne zagrożenie dla życia 31-letniego mężczyzny, również mieszkańca Sobótki. Okazało się, że obaj byli sąsiadami.

W tej sytuacji to nieporozumienie sąsiedzkie mogło skończyć się śmiercią człowieka. Podejrzenie kradzieży w pomieszczeniach gospodarczych, które wywoływało awanturę między mężczyznami, przyniosło nieoczekiwany skutek. Tym bardziej, że emocje i alkohol są bardzo złym doradcą i często czynnikiem eskalującym konflikt.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sobótce, którzy skierowani zostali na miejsce tamtego feralnego wieczoru, w wyniku podjętych szybkich działań zatrzymali 39-latka. Mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd przychylił się do wniosku prokuratura i zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Podejrzanemu może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kc)

Film Policjanci z Sobótki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Pobierz plik Policjanci z Sobótki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa (format mp4 - rozmiar 49.11 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony