Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant pomógł w uratowaniu życia

Data publikacji 17.04.2024

Policjant w czasie wolnym od służby zareagował na wołanie kobiety o pomoc, która próbowała zapobiec próbie samobójczej mężczyzny. Wspólnie z kobietą i innym przechodniem przeciągnęli mężczyznę w bezpieczne miejsce.

We wtorek, 16 kwietnia 2024 r. około godziny 10.00 oficer dyżurny braniewskiej komendy otrzymał zgłoszenie,  o mężczyźnie, który stoi na moście. Skierowani na miejsce policjanci na miejscu zdarzenia zastali funkcjonariusza Policji, st. post. Jacka Sowińskiego. Jak się okazało, w czasie wolnym od służby idąc w okolicach mostu usłyszał wołanie o pomoc. Nie zastanawiając się ani chwili pobiegł w kierunku dochodzącego krzyku i zauważył kobietę, która trzymała mężczyznę. Natychmiast udzielił jej pomocy i wraz z innym przechodniem, który przybiegł z pomocą, przeciągnęli mężczyznę w bezpieczne miejsce, gdzie następnie trafił pod opiekę lekarzy.

Prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

(KWP w Olsztynie / sc)

Powrót na górę strony