Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Górowscy policjanci odzyskali 2 skradzione auta o łącznej wartości ponad 220 tysięcy złotych. W ujawnionej dziupli były jeszcze inne przedmioty pochodzące z kradzieży

Data publikacji 17.04.2024

W dniu 13 kwietnia br. Sąd przychylił się do wniosku śledczych z Głogowa o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu wobec dwóch mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty dotyczące włamania i kradzieży aut. W ujawnionej przez górowskich policjantów dziupli znaleziono również inne przedmioty, w tym elektronarzędzia, pochodzące z kradzieży. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 10 alt pozbawienia wolności.

Policjanci z Góry, mając doskonałe rozpoznanie na podległym terenie, pozyskali informację, że na terenie jednej z posesji może dochodzić do czynów przestępczych związanych z demontowaniem części ze skradzionych samochodów. Mając takie podejrzenia funkcjonariusze kilka dni temu zaplanowali działania, dzięki którym ujawnili i odzyskali 2 pojazdy, utracone wcześniej na terenie Niemiec.

W ramach czynności prowadzonych w pomieszczeniach gospodarczych jednej z posesji w powiecie górowskim, tamtejsi kryminalni ujawnili w garażu samochód osobowy marki Audi. Po przeanalizowaniu wszelkich numerów widniejących na pojeździe okazało się, że tablice rejestracyjne na nim zamontowane pochodzą od innego pojazdu, natomiast sprawdzenie w systemach numeru VIN potwierdziło przypuszczenia mundurowych, że pojazd audi został skradziony z terenu Niemiec.

Podczas dalszych czynności funkcjonariusze na tej samej posesji ujawnili jeszcze jednej samochód osobowy marki Mercedes. W tym przypadku również sprawdzenia w systemie policyjnym jednoznacznie wskazały, że pojazd skradziono obywatelowi Niemiec.

W wyniku szczegółowego sprawdzenia całej posesji i wszystkich pomieszczeń gospodarczych policjanci ujawnili różne elektronarzędzia, które pochodziły z kradzieży. Do tej sprawy górowscy mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, 37-letniego mieszkańca powiatu górowskiego i 47-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego.

Materiały zebrane w powyższej sprawie pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów m.in. kradzieży z włamaniem pojazdów marki Audi o wartości 30 tysięcy euro i Mercedes wyceniony na kwotę blisko 23 tysięcy euro. W ślad za zarzutami prokurator z Głogowa wystąpiła do Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec obu zatrzymanych mężczyzn, do którego Sąd się przychylił.

Mężczyźni w wieku 37 i 47 lat najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie, a o dalszym ich losie zdecyduje Sąd. Za tego typu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Górze
kom. Ariel Bujak
tel. 507 135 747

Film Górowscy policjanci odzyskali 2 skradzione auta o łącznej wartości ponad 220 tysięcy złotych. W ujawnionej dziupli były jeszcze inne przedmioty pochodzące z kradzieży

Opis filmu: opis filmu w załączonej deskrypcji

Pobierz plik Górowscy policjanci odzyskali 2 skradzione auta o łącznej wartości ponad 220 tysięcy złotych. W ujawnionej dziupli były jeszcze inne przedmioty pochodzące z kradzieży (format mp4 - rozmiar 9.75 MB)

Powrót na górę strony