Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znieważenie i nawoływanie do popełnienia zbrodni

Data publikacji 18.04.2024

Zarzut kierowania gróźb karalnych, znieważenia funkcjonariusza Policji oraz nawoływania do popełnienia przestępstwa usłyszał mieszkaniec powiatu głogowskiego, który na jednym z portali społecznościowych, pod zdjęciem z wizerunkiem polkowickiego policjanta, zamieścił obraźliwe i nakłaniające do pozbawienia życia policjanta komentarze. 39-latkowi grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu na jednym z profili społecznościowych pod archiwalnym zdjęciem polkowickiego policjanta pojawiły się nowe komentarze. Wpisy naruszały godność funkcjonariusza, szkalowały jego autorytet i miały na celu ubliżyć policjantowi. Niestety pojawił się również i taki, który nawoływał do pozbawienia życia tego funkcjonariusza.

Po ustaleniach i zebraniu niezbędnego dla sprawy materiału dowodowego polkowiccy funkcjonariusze potwierdzili, kto stał za publikacją i siedział przy klawiaturze w momencie, gdy wspomniane komentarzy ujrzały światło dzienne. 39-latek z powiatu głogowskiego został zatrzymany i usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych, znieważenia policjanta oraz nawoływania do popełnienia przestępstwa.

Na obecnym etapie prowadzonego postępowania mieszkaniec powiatu głogowskiego przyznał się do zarzucanych mu czynów. Funkcjonariusze ustalili również, co mogło być przyczyną takiego zachowania podejrzanego. Znieważony policjant w przeszłości miał styczność z zatrzymanym mężczyzną. Kilka lat temu zatrzymał bowiem 39-latka za jazdę jednośladem pod wpływem alkoholu.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony