Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja policjanta w czasie wolnym od służby pomogła w odzyskaniu skradzionego auta

Data publikacji 18.04.2024

Policjant Ogniwa patrolowo–Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim w czasie wolnym od służby, wracając z zawodów wędkarskich zauważył skradzione dzień wcześniej auto. Jego szybka reakcja doprowadziła do odzyskania skradzionego auta. Właściciel skradzionego busa przesłał podziękowania dla policjanta z jego postawę.

Policjantem jest się przez cały czas. Potwierdził to sierż. szt. Marcin Ostrowski z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim, który błyskawicznie zareagował, widząc skradzionego dzień wcześniej busa, jednemu z uczestników zawodów wędkarskich w Warszawie.

Sierż. Szt. Marcin Ostrowski 7 kwietnia wracał z zawodów wędkarskich. Będąc w Nieporęcie zauważył jadącego z naprzeciwka busa marki Volkswagen T5. Poznał, że jest to bus skradziony jednemu z zawodników zawodów wędkarskich. Szybko zawrócił i pojechał za nim. Kiedy kierowca busa zorientował się, że ktoś za nim jedzie zaczął uciekać i skręcił w pobliskie lasy. Policjant pojechał za nim.

Po kilkukilometrowym pościgu mężczyzna na terenie Nieporętu porzucił auto. Po wykonaniu czynności auto trafiło do właściciela, który przesłał podziękowania dla funkcjonariusza za jego reakcje i postawę.

Dalsze czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy kradzieży prowadzą policjanci z warszawskiej Białołęki. 

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony