Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewani o usiłowanie oszustwa metodą "na policjanta" zatrzymani, jeden z nich trafił do aresztu

Data publikacji 19.04.2024

Dzięki skutecznej współpracy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Łobzie, Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, a także Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, zatrzymano dwie osoby podejrzewane o usiłowanie oszustwa 83-letniej mieszkanki Łobza tzw. metodą na policjanta. 48-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

15 kwietnia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łobzie otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu oszustwa metodą „na policjanta” na terenie Łobza. Podejrzani usiłowali wyłudzić od 83-letniej mieszkanki Łobza 10 000 zł, wprowadzając ją w błąd co do okoliczności spowodowania wypadku drogowego przez członków jej rodziny. Czujność domowników udaremniła próbę oszustów.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łobzie natychmiast poinformował o zdarzeniu jednostki na terenie województwa zachodniopomorskiego. Obaj podejrzewani zostali zatrzymani przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie na jednej z ulic Szczecina.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przez funkcjonariuszy Sąd Rejonowy w Łobzie przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Łobzie o zastosowanie wobec jednego z mężczyzn - 48-latka - tymczasowego aresztu.

Policja przypomina!

  • Policjanci nigdy nie żadają ani nie odbierają żadnych pieniędzy;
  • Policjanci nie angażują postronnych osób w żadne „akcje”;
  • Policjanci nie przyjmują pieniędzy na przechowanie i nie zabezpieczają ich na specjalnych kontach.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony