Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne poszukiwania zaginionych zakończone sukcesem

Data publikacji 19.04.2024

Policjanci z powiatu świeckiego natychmiast rozpoczęli poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe, którzy znaleźli się w kryzysie emocjonalnym. Do obu działań, oprócz policjantów, zaangażowali się tamtejsi mieszkańcy i funkcjonariusze OSP. Po kilku godzinach od zgłoszenia policjanci z miejscowego komisariatu odnaleźli ich na terenie gminy, a następnie przekazali pod opiekę specjalistów. Zaangażowanie mundurowych i ich zdecydowana reakcja, kolejny raz dowiodły, że są gotowi nieść pomoc odpowiadając na potrzeby obywateli.

W miniony weekend policjanci z powiatu świeckiego dwukrotnie prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe (pow. świecki), którzy znaleźli się w kryzysie emocjonalnym. 60-letni mężczyzna wyszedł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie, natomiast 29-latek, po kłótni z rodziną wybiegł w nieznanym kierunku.

Zaniepokojeni bliscy o zaistniałych sytuacjach powiadomili policjantów. Dyżurny komendy natychmiast zadysponował tam policyjne patrole, które, biorąc pod uwagę różne hipotezy, rozpoczęły poszukiwania. Do działań został także skierowany przewodnik z psem służbowym oraz policjant z dronem.

W obu sytuacjach funkcjonariusze, na podstawie zebranych informacji, wytypowali kierunek, w którym mogli oddalić się zaginieni. Po kilku godzinach od zgłoszeń policjanci z miejscowego komisariatu odnaleźli ich na różnych posesjach w gminie Nowe. Przekazali mężczyzn ratownikom medycznym, którzy przewieźli ich do szpitala na konsultacje.

Działania świeckich policjantów kolejny raz pokazały ich zaangażowanie i zdecydowaną reakcję na potrzeby obywateli. Dowodem na to są podziękowania rodziny 60-latka, która osobiście złożyła je na ręce jednego z policjantów.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Gdzie szukać pomocy?

  • 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
  • 116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
  • 121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

(KWP w Bydgoszczy / sc)

Powrót na górę strony