Aktualności

Potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. Błyskawicznie został ustalony i zatrzymany

Data publikacji 22.04.2024

Legniccy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o potrącenie pieszego, ucieczkę z miejsca wypadku i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Pieszy na skutek odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają dokładny przebieg zdarzenia. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 11.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał informację o leżącym mężczyźnie w przydrożnym rowie niedaleko wsi Rogoźnik, który nie dawał żadnych oznak życia. Na miejsce natychmiast wysłano policjantów, którzy potwierdzili tę tragiczną informację. Pozostawione na miejscu zdarzenia części pojazdu oraz obrażenia mężczyzny wskazywały na udział w wypadku komunikacyjnym. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratura bardzo skrupulatnie zabezpieczali wszystkie ślady pozostawione na miejscu zdarzenia oraz elementy karoserii samochodu.

Gdy śledczy gromadzili materiał dowodowy, pozostali policjanci wykonywali szereg czynności, aby jak najszybciej ustalić sprawcę tego tragicznego zdarzenia. Ślady oraz ustalenia kryminalnych doprowadziły mundurowych do powiatu jaworskiego i zatrzymania 27-latka.

W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkańcowi powiatu jaworskiego pobrano krew do dalszych badań. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pojazd marki Renault Laguna, który posiadał uszkodzenia wskazujące na udział w wypadku.

Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą szereg czynności, aby ustalić dokładny przebieg zdarzenia. Przypominamy, że kierujący, który odjechał z miejsca zdarzenia, podlega surowszej odpowiedzialności karnej, w takim przypadku sąd może orzec karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony