Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali 36-latka podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 22.04.2024

W wyniku szeroko podjętych działań operacyjnych i czynności śledczych, policjanci z tczewskiej komendy zatrzymali na terenie Trójmiasta 36-latka podejrzanego o pobicie, które doprowadziło do śmierci 61-letniego mieszkańca Tczewa. Zatrzymany usłyszał prokuratorski zarzut, a sąd na wniosek prokuratora, zadecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu w jednym z mieszkań w Tczewie, mężczyzny niedającego oznak życia. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon 61-latka. Podjęte niezwłocznie czynności, doprowadziły do ujawnienia na ciele denata obrażeń, które wskazywały, że do jego śmierci mogły przyczynić się inne osoby. Pracujący na miejscu policjanci wykonali szereg czynności niezbędnych w tej sprawie. Funkcjonariusze wykonali szczegółowe oględziny z udziałem prokuratora oraz zabezpieczyli obszerny materiał dowodowy. Rozpytali i przesłuchali świadków oraz podjęli inne czynności mogące przyczynić się do odtworzenia przebiegu tego zdarzenia. W efekcie tych działań tczewscy kryminalni zatrzymali na terenie Trójmiasta mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa.

36-latek został przewieziony do jednostki Policji, a następnie usłyszał prokuratorski zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czego następstwem była śmierć pokrzywdzonego. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni znali się wcześniej jednak funkcjonariusze nadal pracują nad ustaleniem szczegółowych okoliczności tego zdarzenia. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za to przestępstwo według kodeksu karnego grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kc)

Powrót na górę strony