Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni odzyskali skradzionego w Holandii forda

Data publikacji 23.04.2024

Działania policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku przy wsparciu funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadziły do zlikwidowania tzw. dziupli oraz odzyskania skradzionego w Holandii forda. Kryminalni zatrzymali 49-latka, który usłyszał zarzuty paserstwa. Prokuratura w Otwocku objęła mężczyznę policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni odpowiedzialni za zwalczanie przestępczości samochodowej regularnie podejmują liczne przedsięwzięcia w celu wyeliminowania przestępczego procederu na podległym rejonie. Podczas działań współpracują z innymi jednostkami policji, a także z innymi służbami. Dzięki temu przestępcy ciągle "czują oddech organów ścigania na swoich plecach".

Tym razem kryminalni zaplanowali działania wraz z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Praca operacyjna i dokładnie przeprowadzone rozpoznanie pozwoliło bezbłędnie wytypować warsztat samochodowy, który służył jako tzw. dziupla. Policjanci przy wsparciu biegłych pograniczników, posiadających specjalistyczną wiedzę z zakresu identyfikacji pojazdów oraz ich części, dokładnie przeszukali posesję, na której ujawnili forda skradzionego w 2022 roku na terenie Holandii. Na miejscu czynności prowadziła również grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. To już kolejny samochód odzyskany przez otwockich kryminalnych.

Policjanci zatrzymali właściciela warsztatu, a ujawniony pojazd zabezpieczyli.

Zatrzymany 49-latek usłyszał zarzuty paserstwa, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Otwocku objął mężczyznę dozorem Policji.

(KSP)

  • policjant z zatrzymanym
  • części samochodowe
  • części samochodowe
  • części samochodowe na tylnej kanapie w samochodzie
  • odzyskany samochód
Powrót na górę strony