Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koronowski policjant odznaczony przez Ministra Zdrowia odznaką Honorowego Dawcy Krwi Zasłużonego Dla Zdrowia Narodu

Data publikacji 23.04.2024

Oddawanie krwi jest najwspanialszym darem i działaniem na rzecz niesienia pomocy osobom chorym i wymagającym leczenia. Za ten dar aspirant Adrian Serocki, dzielnicowy z Komisariatu w Koronowie, został odznaczony krzyżem Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu. Policjant oddał ponad 25 litrów krwi.

Aspirant Adrian Serocki, dzielnicowy z Komisariatu w Koronowie, został zaproszony przez Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy do odebrania odznaczenia Honorowego Dawcy Krwi Zasłużonego Dla Zdrowia Narodu. Z rąk Zastępcy Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Pani mgr Anny Majewskiej odebrał również list gratulacyjny.

W liście czytamy wyrazy uznania i podziękowania za „aktywne promowanie honorowego krwiodawstwa, działanie na rzecz niesienia pomocy osobom chorym i wymagającym leczenia krwią i jej składnikami oraz postawę pełną poświęcenia i oddania misji niesienia dobra”.

Aspirant Adrian Serocki po raz pierwszy oddał ten cenny dar po wstąpieniu do Policji w 2010 roku podczas akcji krwiodawstwa zorganizowanej w Szkole Policji w Słupsku. Był wówczas na kursie podstawowym. Od tego czasu regularnie oddaje krew i jej składniki w celu ratowania zdrowia i życia ludzi.

Przez 14 lat oddał łącznie 25 litrów tego bezcennego daru. Jak mówi, medal jest dla Niego bardzo wyjątkowym wyróżnieniem.

Funkcjonariusz od wielu lat promuje krwiodawstwo, do czego zachęca również kolegów pełniących z nim służbę.

Serdecznie gratulujemy.

(KWP w Bydgoszczy / kc)

Powrót na górę strony