Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjątkowa wrażliwość młodego Ukraińca

Data publikacji 23.04.2024

Pomimo wielu nietypowych sytuacji, z którymi policjanci spotykają się podczas służby każdego dnia ta miała charakter wyjątkowy i wzruszający. 17-letni Illia, pojawił się w nocy pod okienkiem służby dyżurnej w towarzystwie starszego mężczyzny. Pomimo, że na dworze było zimno Illia stał na boso i bez kurtki. Spowodowane to było jego wyjątkową dobrocią serca.

Pomimo wielu nietypowych sytuacji, z którymi policjanci spotykają się podczas służby każdego dnia, ta miała charakter wyjątkowy i wzruszający. 17-letni Illia, pojawił się w nocy pod okienkiem służby dyżurnej w towarzystwie starszego mężczyzny. Pomimo, że na dworze było zimno Illia stał na boso i bez kurtki. Spowodowane to było jego wyjatkową dobrocią serca.

Sytuacja miała miejsce w środę, 17 kwietnia br. w godzinach nocnych. 17-letni Illia przechodził ulicą 17 Stycznia w Lesznie. W pewnym momencie zauważył stojącego na chodniku w samej piżamie i kapciach starszego mężczyznę. Nie przeszedł obok niego obojętnie i zainteresował się jego losem. Okazało się, że mężczyzna jest ofiarą przemocy domowej, został pobity przez syna i wyrzucony z domu.

Reakcja Illii była natychmiastowa. Zdjął swoje buty i kurtkę, ubierając w nie mężczyznę, po czym przyprowadził go do komendy Policji, gdzie opowiedział tę historię.

Dyżurni od razu zadbali o pokrzywdzonego, który został przewieziony do leszczyńskiego szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Policjanci zatrzymali też niezwłocznie 36-letniego syna pokrzywdzonego. Trafił do policyjnego aresztu, był nietrzeźwy.

Policjanci zastosowali wobec 36-latka natychmiastowy nakaz opuszczenia lokalu wspólnie zajmowanego z osobą dotkniętą przemocą domową oraz zakaz zbliżania się do jego mieszkania i bezpośredniego otoczenia. Już po kilku dniach 36-latek złamał ten zakaz i ponownie znalazł się w rękach Policji. Sąd Rejonowy w Lesznie w trybie przyspieszonym zastosował wobec niego karę aresztu.

17-letni lIlia mieszka wraz z mamą w Lesznie od czasu wybuchu wojny w Ukrainie. Jego tata pozostał w ojczyźnie. Chłopak uczy się w Zespole Szkół Nr 4 w Lesznie

W poniedziałek, 22 kwietnia br. pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie insp. Piotr Gorynia spotkał się z Illią i jego mamą Oleną. Szef leszczyńskich policjantów pogratulował chłopakowi wzorowej postawy, wrażliwości na krzywdę innych i i chęci współpracy z Policją. Illia otrzymał ufundowany przez komendanta wyjątkowy upominek, którym jest przelot widokowy samolotem nad Lesznem. Listy gratulacyjne otrzymali rodzice oraz dyrekcja szkoły.

(KWP w Poznaniu / sc)

Powrót na górę strony