Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne niebezpieczne zdarzenie drogowe, którego przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości

Data publikacji 23.04.2024

Wczoraj w godzinach popołudniowych na 8 km AOW, na jezdni w kierunku Kudowy Zdrój, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, które mogło mieć tragiczny finał. Kierowca ciężarowej scanii wraz z naczepą, jadąc w kierunku autostrady A4, nie zachował szczególnej ostrożności, widząc powiększający się przed nim zator drogowy. W efekcie niezachowania bezpiecznej odległości przez kierującego scania uderzyła w poprzedzający ją pojazd ciężarowy, który następnie najechał na tył osobowego seata. Na szczęście wszyscy uczestnicy tego wypadku przeżyli. Droga była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci przypominają — bądźmy ostrożni i zachowujmy odpowiednie odstępy pomiędzy pojazdami!

Policjanci z wrocławskiej drogówki każdego dnia obsługują mniej i bardziej poważne zdarzania drogowe. To, do którego skierował ich dyżurny wczoraj po godzinie 14:00, wyglądało i faktycznie było bardzo niebezpieczne. Doszło do niego na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, na jezdni w kierunku Kudowy-Zdroju, a brały w nim udział trzy zespoły pojazdów ciężarowych oraz samochód osobowy.

Kierowca ciężarowej scanii wraz z naczepą, jadąc w kierunku autostrady A4, nie zachował szczególnej ostrożności, widząc powiększający się przed nim zator drogowy. W efekcie niezachowania bezpiecznej odległości przez kierującego scania uderzyła w poprzedzający ją pojazd ciężarowy, który następnie najechał na tył osobowego seata. Osobówka została następnie przemieszczona siłą uderzenia i uderzyła w kolejny pojazd ciężarowy.  Na szczęście wszyscy uczestnicy tego wypadku przeżyli. Jednak trzy osoby przetransportowane zostały do szpitali. Na miejscu lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zdarzenie, do którego doszło w godzinach wysokiego natężenia ruchu drogowego, stało się przyczyną wielogodzinnych utrudnień na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Pamiętajmy!

Kierujący pojazdem, zgodnie z obowiązującymi przepisami, podczas przejazdu autostradą i drogą ekspresową jest obowiązany zachować odpowiedni odstęp między pojazdem, którym kieruje, a tym jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy, niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w km/h. Przepisu tego nie stosuje się podczas manewru wyprzedzania.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony