Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tucholscy policjanci pomogli mężczyźnie, który zasłabł

Data publikacji 23.04.2024

Tucholscy funkcjonariusze, w trakcie patrolu, zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, który nagle upadł. Od razu udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali karetkę pogotowia. Kilka dni temu 35-latek przyszedł wraz z ojcem do Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, by osobiście podziękować funkcjonariuszom.

Policjanci z Tucholi st. sierż. Sławomir Grzanowski i st. post. Patryk Baran, w trakcie służby, zauważyli, że mężczyzna idący chodnikiem, upadł i dostał drgawek. Mundurowi natychmiast zareagowali. Odpowiednio ułożyli przechodnia i monitorowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu zaalarmowanych ratowników. Policjanci skontaktowali się również z rodziną mężczyzny. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych mężczyzna w porę otrzymał fachową pomoc.

W ostatnich dniach do komendy przyszedł 35-latek wraz ze swoim ojcem, aby na ręce nadkom. Marcina Szulczyka Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi oraz funkcjonariuszy złożyć osobiste podziękowania za postawę godną naśladowania. Wyjątkowym gościom policjanci  przekazali drobne upominki i zaprezentowali wyposażenie tucholskiej jednostki.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony