Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polkowiccy policjanci zatrzymali właścicieli zaniedbywanych kotów

Data publikacji 23.04.2024

Policjanci podjęli interwencję w związku z informacją o znęcaniu się nad kotami. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii w Polkowicach zaopiekowali się zwierzętami i przekazali je weterynarzowi, który udzielił im fachowej pomocy. Przypominamy, że znęcanie się nad zwierzętami to przestępstwo zagrożone karą 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach podjęli natychmiastową interwencję po uzyskaniu informacji o możliwym znęcaniu się nad kotami w jednym z domostw na terenie Przemkowa.

Policjanci wraz z Powiatowym Inspektorem Weterynarii w Polkowicach zaopiekowali się kotami, które zostały przekazane do jednego z miejscowych lekarzy weterynarii, gdzie otrzymały fachową pomoc. Na miejscu zostały również wykonane czynności procesowe. W sprawie zostali zatrzymani właściciele zwierząt. Policjanci przedstawili 52-letniemu mężczyźnie i 48-letniej kobiecie zarzut znęcania się nad zwierzętami. Mieszkańcom Przemkowa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi apelują do osób posiadających zwierzęta o przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz o troskę i opiekę nad nimi. Nie bądźmy obojętnymi na krzywdę naszych braci mniejszych i o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast informujmy odpowiednie służby.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony