Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krzysztof, nie jesteś sam!

Data publikacji 24.04.2024

Od stycznia tego roku trwa walka, najpierw o życie, teraz o powrót do zdrowia mł. asp. Krzysztofa Sobieraja, funkcjonariusza poddębickiej komendy policji, który podczas pełnienia służby został potrącony przez rozpędzony samochód. Leczenie i rehabilitacja, które pozwolą Krzyśkowi wrócić do zdrowia i sprawności, wymagają ogromnych nakładów finansowych. Funkcjonariusze z KWP w Łodzi podjęli wyzwanie. 10 pompek, ale przede wszystkim wpłata na dedykowane konto to wsparcie od kolegów i koleżanek.

Ten zimowy dzień, a właściwie noc, Krzysztof i jego rodzina zapamiętają na zawsze. Godzinę przed północą, 6 stycznia 2024 roku, patrol policji kontrolował ruch na jednej z głównych ulic w Poddębicach. Policjanci zobaczyli rozpędzony pojazd. Chcieli go skontrolować, ale kierowca samochodu nie zatrzymał się i z ogromną prędkością potrącił jednego z policjantów, po czym uciekł. Mł. asp. Krzysztof Sobieraj, nieprzytomny, z ciężkimi obrażeniami, trafił do szpitala, gdzie medycy walczyli o jego życie. Tylko długa i kosztowna rehabilitacja może teraz sprawić, że Krzysiek wróci do zdrowia i będzie się nim mógł cieszyć z żoną i dwuletnim synkiem.

W tak trudnym czasie, jakim dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja jest walka o zdrowie po ciężkim wypadku w służbie, spowodowanym przez kierowcę, który za potrącenie policjanta usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, koledzy i koleżanki z niebieskiej rodziny łączą się. Nie pozwalają na to by w takim kryzysie został sam. Mundurowi w całym kraju spieszą z pomocą.

Podjęliśmy wyzwanie rzucone nam przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Po otrzymaniu nominacji łódzcy policjanci zameldowali insp. Mariuszowi Krzystyniakowi Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi, gotowość do wykonania zadania, które zaczęło się od zrobienia dziesięciu pompek, ale główną ideą tej akcji było wsparcie finansowe w  powrocie do zdrowia Krzyśka. Wyzwanie podjęła kadra kierownicza oraz funkcjonariusze reprezentujący wszystkie piony łódzkiej policji.

Sztafeta, w której na mecie czeka powrót do zdrowia naszego policjanta, na tym się nie kończy. Insp. Mariusz Krzystyniak do udziału w wyzwaniu nominował Komendę Wojewódzką Policji w Opolu i Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji.

(KWP w Łodzi / kp)

 

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format m4a - rozmiar 2.22 MB)

Powrót na górę strony