Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

#PomagamyiChronimy – miłe podziękowania dla policjantów z Wydziału Kryminalnego

Data publikacji 24.04.2024

Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze młodszy inspektor Tomasz Szuda otrzymał ostatnio bardzo miły list. Były to podziękowania od wdzięcznej babci dla policjantów z Wydziału Kryminalnego — Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób za szybką reakcję i odnalezienie jej wnuka. Takie gesty to zawsze wielka radość i satysfakcja, że mieszkańcy doceniają nasze starania, ale także motywacja dla policjantów do dalszej pracy.

Zielonogórscy policjanci już wielokrotnie byli doceniani przez mieszkańców naszego miasta za swoje zaangażowanie i pomoc potrzebującym. Dbanie o bezpieczeństwo, pomoc w trudnych sytuacjach, rozwiązywanie konfliktów i zatrzymywanie sprawców przestępstw czy wykroczeń to nasza codzienna praca, którą wykonujemy nie oczekując specjalnych podziękowań. Jednakże jest nam bardzo miło, gdy ktoś poświęci swój czas, żeby napisać do nas kilka słów. Czasami jest to kilka zdań przesłanych mailem, a czasem napisane odręcznie życzenia na ozdobnej karcie.

Tak było właśnie kilka dni temu, kiedy to wdzięczna babcia postanowiła podziękować policjantom w specjalny sposób za ich troskę i zaangażowanie w poszukiwania jej wnuka, który wyszedł z domu. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i doświadczeniu policjantów Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób, na co dzień zajmujących się takimi sprawami, a także działaniu według sprawdzonych procedur chłopiec został szybko odnaleziony.

Policjanci często podkreślają, że działania, w których trzeba szybko kogoś odnaleźć wymagają od nich wiele zaangażowania, czasem wielogodzinnej, żmudnej pracy, ale jednocześnie dają satysfakcję, gdy szybko uda się zlokalizować zaginionego czy osobę, która samowolnie się oddaliła. W takich sytuacjach czują ogromną presję, ale także radość i zadowolenie, że mogli pomóc w rozwiązaniu trudnej, życiowej sprawy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony