Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Życie mężczyzny uratowane dzięki zaangażowaniu i determinacji policjantów

Data publikacji 24.04.2024

Determinacja i zaangażowanie świebodzińskich policjantów - sierżanta sztabowego Kamila Grzyb i sierżanta Grzegorza Chołodowskiego, pozwoliły na uratowania mężczyzny, którego życie było zagrożone. W ocenie lekarza, skuteczne działanie policjantów było bardzo ważne w walce o los mężczyzny.

Świebodzińscy policjanci w poniedziałkowy wieczór, 22 kwiernia br. otrzymali dramatyczne zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny o tym, że ich bliski może znajdować się w sytuacji zagrażającej jego życiu. Dyżurny natychmiast skierował do interwencji dwa patrole, które rozpoczęły poszukiwania. Dociekliwość i zaangażowanie patrolu w składzie: sierżant sztabowy Kamil Grzyb i sierżant Grzegorz Chołodowski przyniosły oczekiwane efekty. Metodycznie poszerzając krąg poszukiwań, funkcjonariusze stale poszerzali wiedzę o miejscach, w których był widziany poszukiwany mężczyzna. Sprawdzając każdą możliwą poszlakę zbliżali się do niego coraz bardziej i w końcu odnaleźli go w okolicach miejscowości Wilkowo. Stan zdrowia mężczyzny wskazywał na realne zagrożenie życia i z każdą chwilą się pogarszał. Policjanci wezwali na miejsce karetkę i sami podjęli pierwsze czynności, które miały na celu ratowanie jego życia. W ocenie lekarza, który przybył na miejsce, była to bardzo dobra decyzja. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala, gdzie dalej zajęli się nim medycy.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

  • 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu całodobowo.
  • 116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
  • 800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

(KWP w Gdańsku / sc)

Powrót na górę strony