Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W drodze na służbę zatrzymali złodzieja, który kierował autem pod wpływem amfetaminy

Data publikacji 24.04.2024

Policjant z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z policjantką z Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w drodze na służbę, zatrzymali kierowcę forda, który był nietrzeźwy. Mężczyzna kierował autem pod wpływem amfetaminy. Co więcej, policjanci w jego samochodzie znaleźli ukradzione chwilę wcześniej z terenu firmy stalowe rury o wartości 8 tys. zł. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności, za kradzież do 5 lat.

Wczoraj około godziny 6.30 dwóch policjantów, z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz policjantka z Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości jechali na służbę do Gdańska. Na ulicy Trasa Unii Europejskiej w Elblągu ich uwagę zwrócił kierujący fordem, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Mężczyzna bezcelowo zmieniał pasy ruchu i hamował bez potrzeby. Ponadto w samochodzie otwarty był bagażnik, z którego wystawały niezabezpieczone stalowe rury. Policjanci postanowili sprawdzić, jaki jest powód niebezpiecznych zachowań kierowcy na drodze.

Policjantka kierująca autem doprowadziła do sytuacji, która zmusiła kierowcę forda do zjazdu w bezpieczne miejsce. Drugi z policjantów podbiegł do kierowcy, uniemożliwił mu dalszą jazdę, a następnie odebrał kierowcy kluczyki, ponieważ już w momencie podchodzenia do pojazdu interweniujący policjanci mieli pewność, że kierowca znajduje się pod wpływem narkotyków. Ponadto jak ustalili w rozmowie z mężczyzną policjanci, rury, które przewoził w pojeździe, pochodziły z kradzieży. Mężczyzna ukradł je z terenu jednej z firmy. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na 8 tys. zł.

O zaistniałej sytuacji policjanci powiadomili oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, który skierował na miejsce patrol. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy. Mężczyzna został doprowadzony do szpitala, tam pobrano mu krew do badań. Wynik badania potwierdził przypuszczenia policjantów. 43-letni mieszkaniec Elbląga kierował autem pod wpływem amfetaminy. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i doprowadzili go do Pomieszczenia Dla Osób Zatrzymanych.

Mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzut kradzieży mienia i kierowania pojazdem pod wpływem substancji odurzających.

(KWP w Gdańsku / kp)

  • funkcjonariuszka i funkcjonariusz widziani od tyłu
  • opaski z napisem policja i policja cbzc na ramionach funkcjonariuszy
  • zabezpieczone przedmioty
  • zabezpieczone przedmioty
Powrót na górę strony