Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 3 podejrzanych w związku z brutalnym pobiciem

Data publikacji 25.04.2024

Międzyrzeccy policjanci podjęli szybkie i skuteczne działania w związku z brutalnym pobiciem, które miało miejsce na terenie Międzyrzecza we wtorek, 16 kwietnia. Chwilę po otrzymaniu informacji o zdarzeniu trzech podejrzanych mężczyzn było już w rękach międzyrzeckich funkcjonariuszy. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu wobec dwóch mężczyzn zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące, natomiast wobec jednego z mężczyzn policyjny dozór.

Do brutalnego pobicia doszło w godzinach popołudniowych, gdy grupa mężczyzn zaatakowała 60-letniego mężczyznę na jednej z ulic Międzyrzecza. Ofiara została pobita, co spowodowało u niej poważne obrażenia ciała. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu rozpoczęli intensywne czynności mające na celu ustalenie sprawców brutalnego ataku na mężczyznę.

Kryminalni skrupulatnie zbierali materiał dowodowy, a także prowadzili czynności procesowe, które pozwoliły na przestawienie zarzutów trzem mężczyznom w wieku od 32 do 41 lat. Po zatrzymaniu, dwóch podejrzanych usłyszało zarzuty pobicia, natomiast jednemu z nich postawiono zarzut nieudzielenia pomocy, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie zebranych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu materiałów dowodowych, Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu zadecydował o zastosowaniu wobec pozostałych podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

Powrót na górę strony