Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki pomocy policjantów kobieta dotarła do domu

Data publikacji 25.04.2024

Policjanci ruchu drogowego będzińskiej jednostki pomogli uruchomić kobiecie samochód, który uległ awarii. Dzięki mundurowym kobieta dotarła do domu bez konieczności wzywania pomocy drogowej. Policjanci kolejny raz udowadniają, że motto „Pomagamy i chronimy” nie jest im obce, wykonując swoje codzienne służbowe obowiązki.

Policjanci będzińskiego ruchu drogowego, podczas tankowania radiowozu na ulicy Czeladzkiej, zauważyli na stacji benzynowej kobietę z unieruchomionym samochodem audi i podniesioną maską. Policjanci podjechali do auta kobiety, by dowiedzieć się, co się stało. Zamiast tylko zlecić jej odholowanie pojazdu, mundurowi postanowili udzielić jej pomocy, aby mogła swobodnie dojechać do domu.

Okazało się, że samochód odmówił kobiecie posłuszeństwa. Mimo prób uruchomienia silnika, pojazd nadal nie chciał odpalić. Mundurowi wykorzystali narzędzia, które mieli przy sobie, rozpoczęli diagnozowanie problemu, by finalnie odpalić awaryjnie samochód kobiety.

Postawa policjantów ukazuje, że nie tylko egzekwują oni prawo, ale również służą mieszkańcom. Uśmiech kobiety był bezcenny, a my wierzymy, że takie gesty pozwolą, aby na ulicach nie zabrakło przyjaznego nastawienia i empatii.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony