Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, dzięki świadkowi zatrzymali oszusta, który wypłacał pieniądze z bankomatu metodą na BLIK-a

Data publikacji 25.04.2024

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą na BLIK-a. 31-letni mieszkaniec Łodzi został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy wypłacał pieniądze z bankomatu na terenie miasta. Gdy zorientował się, że na miejscu pojawili się nieumundurowani policjanci, podjął nieudaną próbę ucieczki. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany przez funkcjonariuszy, którzy zabezpieczyli przy nim ponad 2 tys. złotych. Oszust został zatrzymany dzięki wzorowej postawie mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. To on zwrócił uwagę na mężczyznę, który kilka razy podchodził do bankomatu i korzystał z telefonu komórkowego.

24 kwietnia pełniący obowiązki Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim nadkom. Krystian Łapiński osobiście podziękował mieszkańcowi Ostrowa Wielkopolskiego. To dzięki jego błyskawicznej reakcji, policjanci zatrzymali oszusta działającego metodą na BLIK-a.

Ostrowianin w rejonie jednego z bankomatów na terenie miasta zwrócił uwagę na dziwnie zachowującego się człowieka. Mężczyzna podbiegał kilka razy do bankomatu, był nerwowy i korzystał z telefonu komórkowego. Mężczyzna po wpisaniu kodu wypłacał pieniądze. Świadek postanowił zadzwonić na numer alarmowy. Po uzyskaniu informacji natychmiast na miejsce pojechali policjanci. Gdy oszust zorientował się, że w pobliżu pojawili się nieumundurowani policjanci, zaczął uciekać. Po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Policjanci zabezpieczyli przy nim ponad 2 tys. zł i telefon komórkowy.

31-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty dotyczące oszustw i prania pieniędzy. Czynności w sprawie prowadzą policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą ostrowskiej komendy. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w więzieniu. 31-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Naszemu mieszkańcowi i wszystkim, dla których wspólne bezpieczeństwo nie jest obojętne, dziękujemy za obywatelską postawę. Często dzięki szybkiej reakcji świadków jest możliwe zatrzymanie sprawcy na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa.

(KWP w Poznaniu / kp)

Powrót na górę strony