Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał mauzery, których nie miał. Legniccy policjanci ukrócili jego pomysł na biznes

Data publikacji 25.04.2024

Mieszkaniec Legnicy oszukał 17 osób. Umieszczał w Internecie ogłoszenia o sprzedaży mauzerów. Faktycznie zbiorników takich nie posiadał. Po otrzymaniu zapłaty, kontakt z nim się urywał. Sprawę wyjaśniali policjanci z legnickiej komendy, którzy ustalili sprawcę i przedstawili mu zarzuty. Teraz przed sądem odpowie za oszustwo.

Pomysł na szybki zarobek szybko się ukrócił, gdy kilka miesięcy temu oszukana osoba powiadomiła Policję. Ze zgłoszenia wynikało, że umieszczona na portalu społecznościowym oferta sprzedaży mauzerów to oszustwo. Kontakt ze sprzedającym urywał się zaraz po przelaniu pieniędzy.

Policjanci z Legnicy, mając jedynie nieprawdziwe dane sprzedającego jakimi posługiwał się podczas transakcji internetowych, nawiązali współpracę z bankiem i rozpoczęli ustalenia w kierunku wykrycia sprawcy. Wnikliwa praca funkcjonariuszy poskutkowała tym, że dotarli do właściciela konta, na które wpływały wyłudzone pieniądze.

Bardzo szybko też się okazało, że ten sam sprawca, tym właśnie sposobem oszukał łącznie 17 osób. Za każdym razem fałszywie informował, że chce sprzedać mauzery, których w rzeczywistości nie miał. Konta na portalu społecznościowym zakładał na fikcyjne dane.

Legniccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że za oszustwami stoi 36-letni mieszkaniec miasta. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu 17 zarzutów oszustwa. Straty, jakie poniosły osoby pokrzywdzone, to ponad 7 tysięcy złotych.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony