Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał odebrać sobie życie, z pomocą przyszli policjanci

Data publikacji 26.04.2024

Kolejny raz funkcjonariusze nie dopuścili do tego, aby osoba znajdująca się w kryzysie emocjonalnym targnęła się na własne życie. Tym razem mundurowi z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie uratowali mężczyznę. Pamiętajmy, nie zawsze musimy sami mierzyć się z kryzysową sytuacją, która wydarzyła się w naszym życiu – warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego szczecińskiej komendy pełniący służbę na terenie miasta usłyszeli podany drogą radiową komunikat dotyczący mężczyzny z myślami samobójczymi, który miał przebywać na dachu jednego z budynków. Funkcjonariusze natychmiast pojechali w to miejsce i szybko odnaleźli mężczyznę. Weszli na dach i po krótkiej rozmowie nakłonili młodego człowieka do odejścia od jego krawędzi. Na miejscu byli także funkcjonariusze Straży Pożarnej, którzy pomogli bezpiecznie przetransportować mężczyznę na dół. Z uwagi na utrudniony kontakt i brak logiki w wypowiedziach 21- latka, na miejsce wezwana została załoga pogotowia ratunkowego, z którą mężczyzna został przewieziony pod opiekę specjalistów.

Pamiętajmy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

plakat z numerami telefonów do instytucji pomocowych

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony