Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Dziupla” zlikwidowana, podejrzani tymczasowo aresztowani

Data publikacji 26.04.2024

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom województwa mazowieckiego podejrzanym o paserstwo. Szczycieńscy kryminalni zaskoczyli mężczyzn w „dziupli”, podczas rozbierania auta na części. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci pionu kryminalnego szczycieńskiej jednostki rozpracowując środowisko zajmujące się kradzieżami samochodów, wytypowali posesję znajdującą się na terenie gminy Jedwabno, gdzie miały być składowane skradzione samochody. Pod koniec marca br. funkcjonariusze zaskoczyli trzech mieszkańców województwa mazowieckiego w „dziupli” podczas rozbierania auta na części. Z ustaleń kryminalnych wynika, że auto pochodziło z kradzieży z terenu Niemiec. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze zabezpieczyli części od dwóch innych luksusowych samochodów. Mężczyźni w wieku od 28 do 37 lat zostali zatrzymani. Po przesłuchaniach przedstawiono im zarzuty paserstwa.

W czwartek, 25 kwietnia br. sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych.

Jak zapowiadają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Olszynie / sc)

  • na zdjęciu policjantka prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • na zdjęciu auta rozebrane na części
  • na zdjęciu auta rozebrane na części
Powrót na górę strony