Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny obrót odpadami. Kolejne miejsce nielegalnego składowania odpadów ustalone przez policjantów

Data publikacji 29.04.2024

Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu prowadzi śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczące działalności zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się przestępstwami przeciwko środowisku.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu wraz z funkcjonariuszami Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska ustalili kolejne miejsce nielegalnego składowania odpadów.

W województwie mazowieckim (pow. wołomińskim) na terenie kopalni piasku jednego z podmiotów, który objęte jest śledztwem, przeprowadzili wykopy ziemne z udziałem biegłego z zakresu ochrony środowiska i chemii odpadów oraz funkcjonariuszami Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Przeprowadzone czynności doprowadziły do ujawnienia zakopanych odpadów w postaci folii, tworzyw sztucznych, odpadów pochodzenia budowlanego (styropian, wata szklana).

Wobec właściciela kopalni piasku zastosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W sprawie dotychczas zarzuty przedstawiono 52 podejrzanym, wobec których sąd zastosował izolacyjne środki zapobiegawcze w stosunku do 24 podejrzanych.

Jest to kolejna realizacja sprawy prowadzonej przez KWP zs. w Radomiu pod nadzorem PR w Łodzi. Szczegółowo o sprawie pisaliśmy tutaj.

(KWP zs. w Radomiu / kc)

  • duży teren zalany wodą
  • duży teren na środku stoi koparka
  • górka śmieci
Powrót na górę strony