Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na wolnym zatrzymał złodzieja

Data publikacji 29.04.2024

Profesjonalizm, gotowość do reagowania na każde łamanie prawa, będąc nawet w czasie wolnym od służby, te cechy posiada policjant z Białostockiego Oddziału Prewencji, który w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja w jednym ze sklepów w Łomży. Zgodnie z kodeksem wykroczeń za kradzież grozi kara grzywny lub aresztu.

Policjant, będąc na wolnym zauważył mężczyznę wybiegającego z jednego ze sklepów z odzieżą w Łomży. W pewnej chwili za 34-latkiem wybiegły trzy kobiety, które krzyczały, aby się zatrzymał i oddał rzeczy. Jedna z nich podbiegła do mężczyzny i próbowała mu wyrwać trzymaną w ręku torbę. 34-latek zaczął szarpać się z kobietą i ją odpychać. Ta broniąc się uderzyła napastnika w twarz. Policjant, widząc całą sytuację błyskawicznie podbiegł i zatrzymał złodzieja. 34-latek cały czas zachowywał się agresywnie, szarpał się i próbował wyrwać. Pracownik ochrony na miejsce wezwał patrol policji, któremu przekazano złodzieja.

Okazało się, że mężczyzna schował rzeczy do torby i wybiegł ze sklepu nie płacąc. Jego łupem padła odzież o wartości blisko 300 złotych. Zgodnie z kodeksem wykroczeń za kradzież grozi mu teraz kara grzywny lub aresztu.

(KWP w Białymstoku / kp)

Powrót na górę strony