Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódzki policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał sklepowego złodzieja

Data publikacji 29.04.2024

Policjantem jest się również po służbie. Dowiódł tego funkcjonariusz z III Komisariatu Policji łódzkiej komendy, który w czasie wolnym zatrzymał złodzieja sklepowego w jednym z poleskich marketów. Dzięki jego reakcji skradziony towar powrócił na półki sklepowe, a złodziej za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

28 kwietnia 2024 roku po godzinie 22.00 do dyżurnego III Komisariatu Policji w Łodzi wpłynęło zgłoszenie o kradzieży sklepowej przy ulicy Kusocińskiego w Łodzi.

Polescy funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce ustalili, że 42-latek został już zatrzymany…przez policjanta z III Komisariatu Policji w Łodzi, który po służbie robił zakupy w tym samym dyskoncie.

Stróż prawa kiedy wchodził do sklepu, zauważył mężczyznę, który nerwowo spoglądał za siebie i szybkim krokiem zaczął oddalać się od dyskontu. Policjant po wejściu na salę sprzedaży w pierwszej kolejności podszedł do kierowniczki sklepu i powiedział, że jest policjantem. Kobieta oświadczyła, że wskazany przez niego mężczyzna przekroczył linie kas nie płacąc za zakupy.

Funkcjonariusz natychmiast zareagował. Wiedząc w jakim kierunku poszedł złodziej, pobiegł za nim i po krótkim pościgu go ujął, a następnie przyprowadził na zaplecze sklepu. Podejrzewanym o kradzież okazał się być 42-letni łodzianin. Skradzione mienie o wartości przekraczającej 1000 złotych zostało odzyskane w całości i wróciło do dalszej sprzedaży.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z III Komisariatu Policji w Łodzi. Za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony