Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brawurowa jazda 20-letniego motocyklisty

Data publikacji 30.04.2024

20-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego nie dość, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, to jeszcze na odcinku niespełna dziesięciu kilometrów, popełnił szereg wykroczeń, za które na jego konto wpłynęło 226 punktów karnych. Jak tłumaczył, uciekał bo chciał uniknąć konsekwencji i myślał, że mu się uda.

W niedzielę, 28 kwietnia policjanci ruchu drogowego z Krosna prowadzili działania „Motocykl”. Zwracali uwagę na zachowania kierujących jednośladami. Około godziny 18:30, w Dukli, na drodze krajowej nr 19, zatrzymywali do kontroli dwóch motocyklistów. Pomimo wydanych sygnałów, jeden z nich zlekceważył polecenia funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył, omal nie doprowadzając do potrącenia policjanta, który musiał odskoczyć, aby uniknąć zderzenia z jednośladem.

Podczas ucieczki, motocyklista lekceważył obowiązujące przepisy i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo, wyprzedzał inne pojazdy w miejscu zabronionym, na skrzyżowaniu, bezpośrednio przed oznakowanymi przejściami dla pieszych, wjeżdżał na powierzchnię wyłączoną z ruchu i jechał pod prąd.

Kierujący jednośladem, przejeżdżając przez kolejne miejscowości, nie zważał na to, że obowiązujące w tych miejscach ograniczenia wynosiły 50 km/h i pędził z prędkością blisko lub nawet ponad 200 km/h.

Kiedy motocyklista dojechał do miejscowości Rogi wówczas podniósł rękę, sugerując, że nie zamierza uciekać i po chwili się zatrzymał. Kierującym jednośladem okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego. Mężczyzna był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami. Tłumacząc się, dlaczego uciekał, powiedział, że chciał uniknąć konsekwencji i myślał, że mu się uda.

W związku z szeregiem popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym kierującemu motocyklem zatrzymano prawo jazdy i skierowano sprawę do Sądu Rejonowego w Krośnie w celu orzeczenia środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę, a motocykl, którym kierował, został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. 

W sumie, na odcinku niespełna 10 kilometrów, za popełnione wykroczenia, łącznie uzbierał 226 punktów karnych. 20-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego odpowie także za przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

(KWP w Rzeszowie / kc)

Powrót na górę strony