Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomaganie mają we krwi - policjanci i mieszkańcy podzielili się "cząstką życia"

Data publikacji 02.05.2024

„Oddaj krew – uratuj życie” - pod takim hasłem odbyła się zbiórka krwi przed budynkiem słubickiej komendy. Policjanci oraz mieszkańcy powiatu słubickiego jak zwykle chętnie podzielili się z potrzebującymi najcenniejszym darem życia - własną krwią. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego życiodajnego płynu. Pamiętajmy, że krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie.

Policjanci zawsze są gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a podczas służby niejednokrotnie ratują ludzkie życie i zdrowie. Bardzo często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ich uczestnicy są ranni. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew, która jest jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Funkcjonariusze mając tego świadomość cyklicznie współorganizują oraz uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa.

Tak było też w piątek. 26 kwietnia 2024 r. Przed Komendą Powiatową Policji w Słubicach stanął specjalny Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni podzielić się życiodajnym płynem. Do akcji oprócz policjantów przyłączyli się mieszkańcy powiatu słubickiego. Dzięki dzisiejszym dawcom nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego jakże cennego leku.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

  • na zdjęciu umundurowany policjant siedzi na fotelu i oddaje krew, obok niego stoi kobieta
  • na zdjęciu umundurowany policjant stoi przed krwiobusem
  • na zdjęciu pobrana krew w woreczku
Powrót na górę strony