Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole prędkości

Data publikacji 02.05.2024

Tuż przed rozpoczęciem majówki policjanci na drogach naszego województwa kontrolowali prędkość poruszających się pojazdów. Podczas pomiarów prowadzonych od wczesnych godzin rannych skontrolowali ponad 1200 pojazdów i ujawnili ponad 1000 przekroczeń prędkości, w tym 633 w rejonie przejść dla pieszych.

Policjanci mierzyli prędkość samochodów wykorzystując zarówno ręczne mierniki prędkości, ale też kamery zainstalowane w policyjnych nieoznakowanych pojazdach. W działania zaangażowana były również policyjna grupa SPEED, której głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości. W ponad 1200 kontrolach prowadzonych od wczesnych godzin rannych, funkcjonariusze ujawnili blisko 1300 wykroczeń, z czego ponad 1000 to przekroczenia prędkości, a 633 zarejestrowane zostały w rejonach przejść dla pieszych. Prowadzone kontrole potrwały do późnych godzin nocnych. Mundurowi sprawdzali jak miłośnicy nocnej jazdy, którzy spotkali się po zmroku przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Kontrole 55 pojazdów zakończyły się blisko 40 mandatami na łączna kwotę ponad 15 000 złotych. Najwięcej wykroczeń popełnianych przez miłośników nocnej jazdy dotyczyło przekraczania prędkości. Trzech z nich straciło prawa jazdy, a dwóch dowody rejestracyjne.

Jednym z kierowców, którego popisy zarejestrowała kamera policyjnego samochodu, był 22 letni kierowca opla. Na Alei Niepodległości w Białymstoku przekroczył prędkość o 59 km/h na ograniczeniu do siedemdziesiątki. Został ukarany 1500 złotowym mandatem i 13 punktami. Stracił również prawo jazdy. Prędkość o ponad 20 km/h przekroczyła również 26-latka kierująca audi. Za wykroczenie, które popełniła została ukarana mandatem w wysokości 300 złotych i 5 punktami. 1000 złotowym mandatem i 11 punktami został ukarany również 27 letni motocyklista, który przekroczył dozwoloną prędkość.

Tylko w pierwszym kwartale tego roku nadmierna prędkość była przyczyną 19 wypadków na podlaskich drogach. W tych zdarzeniach 5 osób zginęło, a 19 zostało rannych. Kolejne kontrole prędkości w takiej formie prowadzone będą w najbliższą niedzielę.

 

Opis filmu: nagranie z widerejestratora

Powrót na górę strony