Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI ZE SŁUBIC UCZESTNICZYLI W PIKNIKU EUROPEJSKIM - „ 20 lat razem w UE”

Data publikacji 02.05.2024

Policjanci słubickiej komendy uczestniczyli w Słubicko – Frankfurckim Pikniku Europejskim „ 20 lat razem w EU”. Impreza odbyła się nie tylko na deptaku w Słubicach ale również w Uniwersytecie Collegium Polonicum. Funkcjonariusze przygotowali dla odwiedzających stoisko policyjne. Odpowiadali też na pytania na temat umiejętności i predyspozycji niezbędnych do wykonywania zawodu policjanta.

1 maja  na deptaku w Słubicach oraz w Uniwersytecie Collegium Polonicum odbył się Słubico – Frankfurcki Piknik Europejski - pod nazwą „ 20 lat razem w UE”. W Uniwersytecie Collegium Polonicum odbyła się konferencja prasowa ministrów spraw zagranicznych Polski i Niemiec. W tym dniu nie zabrakło stoiska promocyjnego słubickiej Policji. Jak zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko naszych mieszkańców, ale również obywateli różnych narodowości. Odwiedzający policyjne stoisko mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o służbie. Dowiedzieli się jakim wymaganiom należy sprostać, aby w przyszłości zasilić szeregi Policji. Uzyskali informację o niezbędnym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach. Oprócz tego na policyjnym stoiku obejrzeć można było sprzęt będący na wyposażeniu funkcjonariuszy i przymierzyć policyjne „gażdżety”. Dzieci i młodzież, a także i ich rodzice chętnie przymierzali elementy umundurowania. Funkcjonariusze słubickiej komendy zawsze chętnie uczestniczą w takich inicjatywach.

Piknik był doskonałą okazją dla osób poszukujących pracy na możliwość bezpośredniego kontaktu z policjantkami oraz uzyskania szczegółowych informacji dotyczących służby w Policji. Funkcjonariuszki przedstawiły zasady  rekrutacji do służby i jej poszczególne etapy.

 

starszy aspirant Ewa Murmyło

Komenda Powiatowa Policji w Słubiach

  • Policjantki na stoisku promocyjnym Policji
  • Policjantka na stoisku promocyjnym Policji
  • Policjantki na stoisku promocyjnym Policji
  • Policjantka na stoisku promocyjnym Policji
  • Policjantka na stoisku promocyjnym Policji
  • Policjantka na stoisku promocyjnym Policji
Powrót na górę strony